Spotkania dzielnicowych w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły" - Aktualności - KPP w Lipsku

Aktualności

Spotkania dzielnicowych w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły"

W minionym tygodniu dzielnicowi wraz policjantami z zespołu do spraw profilaktyki społecznej nieletnich i patologii spotykali się z przedszkolakami i najmłodszymi uczniami placówek oświatowych.

Dzielnicowi mł. asp. Teresa Pastuszka, mł. asp. Paweł Przybylski i asp. Karol Mazurkiewicz podczas spotkań przypominali dzieciom ważne zasady, o których należy pamiętać podczas zbliżania się i przechodzenia przez przejście dla pieszych. Zwracali także uwagę na bezpieczeństwo pasażerów samochodów oraz autokarów szkolnych. Przypominali o obowiązkowym zapinaniu pasów bezpieczeństwa oraz ostrożności podczas wysiadania z pojazdu. Dzielnicowi uczulali również, jak reagować na zaczepki nieznajomych . Zachęcali najmłodszych by pamiętali o elementach odblaskowych i nosili je na kurtkach i plecakach, dzięki czemu będą lepiej widoczni dla innych uczestników ruchu drogowego, a tym samym bardziej bezpieczni.

Dzielnicowa również zadbała o bezpieczeństwo podczas rajdu rowerowego "TY i Ja. rowery dwa", który odbył się w Rzeczniowie. Policjantka przypomniała uczestnikom rajdu o podstawowych zasadach bezpiecznego poruszania na dwóch kółkach.

 

mł. asp. Monika Karasińska

Powrót na górę strony