„DZIEŃ INTEGRACJI ŚRODOWISKOWEJ - DZIEŃ SZKOŁY BEZ PRZEMOCY” W LIPSKU - Aktualności - KPP w Lipsku

Aktualności

„DZIEŃ INTEGRACJI ŚRODOWISKOWEJ - DZIEŃ SZKOŁY BEZ PRZEMOCY” W LIPSKU

We wtorek młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Lipsku wspólnie z mundurowymi upamiętnili 82. rocznicę sowieckiej agresji na Polskę

Uroczystości rozpoczęły się odegraniem hymnu narodowego a następnie odczytano apel poległych. Przy tablicy upamiętniającej odzyskanie niepodległości złożono kwiaty i zapalono znicze.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lipsku przygotowali swoje stanowisko. Wszystkie osoby zainteresowane wstąpieniem do służby w policji mogły porozmawiać o pracy mundurowych, jak również poznać warunki jakie musi spełnić kandydat ubiegający się o to stanowisko. Policjanci zorganizowali pokaz sprzętu wykorzystywanego w czasie służby.

Dzielnicowy mł. asp. Paweł Przybylski przeprowadził pogadankę przypominając podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po ulicy, chodniku oraz podczas jazdy rowerem, hulajnogą czy samochodem. Mundurowi zwrócili szczególną uwagę na to jak bardzo ważnym elementem zwiększającym bezpieczeństwo na drodze jest noszenie odblasków. Na koniec przeprowadzono test wiedzy z przepisów ruchu drogowego. Biorący w nim udział otrzymali drobne upominki.

 

mł. asp. Monika Karasińska

Powrót na górę strony