Aktualności

PONAD 340 ZGŁOSZEŃ NA KRAJOWEJ MAPIE ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA

Data publikacji 15.04.2017

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa cieszy się coraz większą popularnością wśród społeczeństwa powiatu lipskiego. Jest to narzędzie, które daje mieszkańcom możliwość reagowania na różnego rodzaju zagrożenia i zwracania uwagi Policji na to, co się dzieje niepokojącego w naszej okolicy. Po prawie siedmiu miesiącach funkcjonowania zostało wprowadzonych ponad 340 zgłoszeń, prawie 50% z nich zostało potwierdzonych.

Poczucie bezpieczeństwa jest jedną z podstawowych potrzeb każdego człowieka. Bezpieczeństwo ma wpływ na nasze funkcjonowanie w codziennym życiu. Jednym z narzędzi, które ma przybliżyć Policję do obywatela jest właśnie Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Narzędzie to cieszy się coraz większą popularnością wśród mieszkańców powiatu łosickiego. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa zachęca do reagowania, do zwracania uwagi na to, co dzieje się w okolicy naszego miejsca zamieszkania, miejsca pracy oraz wszędzie tam, gdzie widzimy zagrożenie. Narzędzie to pozwala na wymianę informacji pomiędzy obywatelem, a Policją oraz zidentyfikowanie różnego rodzaju zagrożeń.

Najwięcej zgłoszeń w powiecie lipskim  dotyczy nieprawidłowości w ruchu drogowym, w kategorii zagrożeń porządkowych takch jak spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym, używanie środków odużających oraz miejsc grupowania się małoletnich.

Przypominamy, że KMZB nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

Powrót na górę strony