Aktualności

TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

Wczoraj (09.05.br.) w Publicznym Gimnazjum w Ciepielowie odbyły się Eliminacje Powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uroczystego otwarcia dokonał Wójt Gminy Ciepielów oraz Komendant Powiatowy Policji w Lipsku. Wśród gości obecni byli również Burmistrz Miasta i Gminy Lipsko , Wójt Gminy Solec nad Wisłą oraz przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji z/s w Radomiu.

W organizację turnieju czynnie włączyli się funkcjonariusze Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lipsku oraz policjanci z Posternunku Policji w Ciepielowie. Celem Turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, popularyzowanie podstawowych zasad, umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz popularyzowanie roweru jako środka transportu, inspirowanie uczniów i nauczycieli do pracy u podstaw na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Powiatowy Turniej BRD wpisuje się w działania prowadzone w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Uczestnicy turnieju zmierzyli się również z pytaniami i zadaniem praktycznym z pierwszej pomocy, które fachowo oceniali przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lipsku.

W turnieju udział wzięło 6  czteroosobowych drużyn ze szkół podstawowych oraz 6 trzyosobowych drużyn z gimnazjów z terenu powiatu lipskiego.Warunkiem uczestnictwa w konkursie było posiadania karty rowerowej. Policjanci z Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lipsku oceniali dzieci i młodzież pod względem wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, oraz pokonywania toru przeszkód. Rywalizacja była zacięta. Uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy jak i umiejętności jazdy na rowerze.  

Komisja Sędziowska czuwała nad prawidłowym przebiegiem turnieju. Po jego zakończeniu wyłoniono zwycięskie drużyny. 

 

W tej kategorii szkoły podstawowe zwyciężyły drużyny:

I miejsce Pawłowice

II miejsce Chotcza

III miejsce Ciepielów

 Kategoria gimnazjalna zwyciężyły drużyny:

I miejsce Ciepielów

II miejsce Pawłowice

III miejsce Chotcza


Zwycięzcy z rąk Wójta Gminy Ciepielów Artura Szewczyka oraz  Komendanta Powiatowego Policji w Lipsku podinsp. Wojciecha Brandta otrzymali nagrody i dyplomy.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów w eliminacjach rejonowych.

 

asp. Tomasz Krukowski


 

Powrót na górę strony