Aktualności

„JESTEŚ WIDOCZNY, JESTEŚ BEZPIECZNY ” w JAWORZE SOLECKIM"

Dzisiaj (12.05.br.) ponad 140 uczniów z Zespołu Szkół w Jaworze Soleckim otrzymało odblaski w ramach kampanii „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny". Policjanci, strażacy, przedstawiciele Sejmiku Województwa Mazowieckiego i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu zaprezentowali uczniom zasady bezpieczeństwa oraz w sposób praktyczny pokazywali jak bezpiecznie jeździć na rowerze, jak udzielić pierwszej pomocy przedlekarskiej i zachęcali do noszenia odblasków.

"Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” to kampania społeczna prowadzona przez samorząd województwa mazowieckiego wspólnie z wojewódzkimi ośrodkami ruchu drogowego.  Do kampanii aktywnie włącza się również policja i straż. Bezpieczne poruszanie się po drogach po zmroku czy udzielanie pierwszej pomocy to tylko niektóre z tematów poruszanych podczas spotkań z uczniami szkół podstawowych i gimnazjów.

Dla uczniów szkoły, czekał specjalny rowerowy tor przeszkód przygotowany przez pracowników radomskiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Strażacy z JRG Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lipsku poprowadzili zajęcia przygotowujące młodzież do udzielania pierwszej pomocy przedlekarskie oraz symulator jazdy na motocyklu. Po krótkim wprowadzeniu młodzież mogła w sposób praktyczny spróbować podjęcia resuscytacji pod nadzorem strażaków. Natomiast mł.asp.Andrzej Stolarek z Komendy Powiatowej Policji w Lipsku omówił zagrożenia przedstawione w filmie „…tak, chcę być bezpieczny”. 

Uczestnicy kampanii, oprócz zdobytej wiedzy, otrzymali upominki w postaci elementów odblaskowych, dzięki którym będą bardziej widoczni na drogach, a tym samym bardziej bezpieczni.

Uroczystość zaszczycili goście: Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Zbigniew Gołąbek, Zastępca Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu – Zbigniew Mazurkiewicz, Starosta Lipski Roman Ochyński, V-ice Starosta Lipski Paweł Jędraszek,Komendant Powiatowy Policji w Lipsku – podinspektor. Wojciech Brandt, Wójt Gminy Sienno Mariusz Strąk, przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lipsku, oraz gospodarz  Dyrektor Zespołu Szkół w Jaworze Soleckim Paweł Niedziela. 

asp. Tomasz Krukowski.

Powrót na górę strony