Aktualności

TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

Data publikacji 14.04.2022

Wzorem lat ubiegłych w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Lipsku odbyły się powiatowe eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych.

Jak co roku policjanci lipskiej drogówki włączyli się w organizację eliminacji powiatowych XLIII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Celem Turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, popularyzowanie podstawowych zasad, umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz popularyzowanie roweru jako środka transportu, inspirowanie uczniów i nauczycieli do pracy u podstaw na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Turniej organizowany był w II Grupach wiekowych:

  • uczniowie szkół podstawowych w wieku 10-12 lat (rocznik 2010 i młodsi) - zwani dalej Grupa I,
  • uczniowie szkół podstawowych - zwani dalej Grupa II,

Uczestnicy zmierzyli się z testem wiedzy o przepisach ruchu drogowego oraz sytuacjami na skrzyżowaniu.

zwycięstwo zagwarantowali sobie uczniowie:

W Grupie I – Szkoła Podstawowa w Solcu nad Wisłą

W Grupie II – Szkoła Podstawowa w Lipsku

Zwycięskie drużyny weźmią udział w eliminacjach rejonowych, które odbędą się 28 kwietnia 2022 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Starych Zawadach

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów w eliminacjach rejonowych.

 

mł. asp. Monika Karasińska

Powrót na górę strony