Aktualności

„Mazowiecki tydzień bezpieczeństwa z lipską policją”

Data publikacji 23.05.2022

Lipscy mundurowi w ramach akcji informacyjno – edukacyjnej „Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa” przeprowadzili szereg spotkań z uczniami szkół podstawowych

W ubiegłym tygodniu w Publicznej Szkole Podstawowej w Siennie, Rzeczniowie i Krępie Kościelnej dzielnicowi mł. asp. Teresa Pastuszka i asp. Karol Mazurkiewicz wspólnie z profilaktykami odbyli spotkania z uczniami szkół podstawowych. W czasie prelekcji policjanci zaprezentowali film na temat bezpieczeństwa w sieci oraz omówili problematykę szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Rozumiejąc potrzebę zapewnienia poczucia bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży, a także konieczność podejmowania działań w zakresie szeroko pojętej profilaktyki zaangażowano uczniów w przygotowanie plakatów, rymowanek oraz przeprowadzono różnego typu konkursy, które miały przypomnieć zasady bezpiecznych zachowań oraz skłonić dzieci do refleksji.

Spotkania były również okazją do rozmowy na temat bezpiecznego wypoczynku w trakcie zbliżających się wakacji. Dzielnicowi wskazali konsekwencje nieprzemyślanych zabaw nad wodą, jak również przypomnieli o zachowaniu  ostrożności z osobą nieznajomą. Mundurowi mówili także na temat przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

 

mł. asp. Monika Karasińska

Powrót na górę strony