Aktualności

Policjanci zapowiadają działani "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"

Data publikacji 06.06.2022

Już jutro, od wczesnych godzin rannych policjanci ruchu drogowego prowadzić będą działania kontrolno-prewencyjne pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów - grupy użytkowników dróg, która podczas wypadków jest szczególnie narażona na tragiczne konsekwencje tych zdarzeń.

Piesi stanowią szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego. Nie zawsze oświetlone drogi, brak wyznaczonych miejsc do bezpiecznego poruszania się pieszych po drodze (zwłaszcza poza obszarami zabudowanymi) oraz niewłaściwy sposób korzystania z dróg przez samych pieszych sprawiają, że dochodzi do wielu wypadków.
Mając na celu poprawę bezpieczeństwa tej grupy, policjanci przeprowadzą jutro (7.06) działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.
Funkcjonariusze będą zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych i rowerzystów, ale też bacznie będą się przyglądali czy „niechronieni” nie lekceważą zasad przepisów ruchu drogowego.

Apelujemy o odpowiedzialne zachowania i rozsądek na drogach, aby dzięki nim każdy z nas mógł bezpiecznie dotrzeć do celu.

 

mł. asp. Monika Karasińska

Powrót na górę strony