Aktualności

DZIEŃ DZIECKA Z POLICJĄ

Data publikacji 08.06.2022

W Chotczy i Ciepielowie odbyły się pikniki dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka. Jak co roku zabawie towarzyszyła edukacja z udziałem mundurowych.

W ostatnim czasie policjanci uczestniczyli w festynach zorganizowanych z okazji Dnia Dziecka. Oprócz rozgrywek sportowych, gier plenerowych i innych licznych atrakcji dla najmłodszych, mundurowi przygotowali swoje stoiska.

Tradycyjnie jak co roku policjanci włączają się w pikniki z udziałem najmłodszych.  W Chotczy dzielnicowy mł. asp. Rafał Bednarczyk przygotował stoisko na którym prezentowano sprzęt służbowy, który cieszył się dużym zainteresowaniem. Każdy uczestnik miał okazję przymierzyć kask, ochraniacze czy założyć kamizelkę kuloodporną. W czasie imprezy policjanci prowadzili konkursy o tematyce bezpieczeństwa. 

Kolejna impreza odbyła się na obiekcie sportowym w Ciepielowie, gdzie oprócz przygotowanego stoiska ze sprzętem wykorzystywanym w policji, mundurowi zachęcali do udziału w przygotowanych zabawach edukacyjnych . Dzielnicowy asp. Arkadiusz Baranowski wspólnie z wójtem i nauczycielami dopingowali najmłodszym w rozgrywkach sportowych, a na koniec sami wzięli udział w biegu.

Ponadto na festyn zawitali mundurowi z Komendy Wojewódzkiej Policji z Radomia, którzy przeprowadzili prelekcję na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Dzielnicowy udzielał porad z zakresu bezpieczeństwa nad wodą oraz podczas wakacji. Była to tez okazja to wyposażenia najmłodszych w odblaski.

Wszyscy chętni mieli okazje zobaczyć policyjny radiowóz i zasiąść za kierownicą co cieszyło się dużym zainteresowaniem. Uśmiech dziecka, które siedzi za kierownicą radiowozu i mówi, że marzy, aby zostać jednym z nas, jest dla nas stróży prawa zawsze cennym doświadczeniem i uwieńczeniem pracy. Policjanci chętnie odpowiadali na wszystkie pytania i opowiadali o służbie w policji.

Z okazji Dnia Dziecka wszystkim najmłodszym składamy najserdeczniejsze życzenia:
Żyjcie tak, aby każdy kolejny dzień był wyjątkowy, niech niesie za sobą setki wspaniałych wspomnień.
Bądźcie dziećmi jak najdłużej, pełni beztroski, szczęścia i optymizmu.
Pamiętajcie o tym i cieszcie się chwilą. Wszystkiego, co najlepsze!

Powrót na górę strony