Aktualności

EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ PRZ UDZIALE DZIELNICOWEGO

Data publikacji 10.06.2022

W czwartek w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Hucie odbył się egzamin na kartę rowerową. Dzielnicowy asp. Karol Mazurkiewicz oceniał wiedzę i umiejętności młodych cyklistów.

Rozpoczął się czas egzaminowania na kartę rowerową uczniów szkół podstawowych. Wiele dzieci posiada rowery i chętnie z nich korzysta.  Aby jednak mogły bezpiecznie poruszać się po drodze, muszą nabyć odpowiednią wiedzę i umiejętności.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lipsku w dniu wczorajszym  w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Hucie pomogli w przeprowadzeniu egzaminu na kartę rowerową. Egzamin przeprowadzany był w dwóch etapach. W pierwszej części kandydaci musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego i pozytywnie zaliczyć test. Druga część to był sprawdzian umiejętności praktycznych. Uczestnicy musieli sprawnie pokonać tor i sygnalizować wykonywane manewry pamiętając o obowiązujących przepisach. Przed przystąpieniem do egzaminu policjanci wytłumaczyli wszystkim ubiegającym się o kartę rowerową, obowiązujące przepisy, znaczenie znaków drogowych i przypomnieli o tych elementach jazdy, które mają największy wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Wszyscy, którzy tego dnia przystąpili do egzaminu, pomimo stresu, zaliczyli go na 6. Gratulujemy zatem i życzymy wszystkim bezpiecznej jazdy.

Przypomnijmy: karta rowerowa uprawnia do poruszania się rowerem i hulajnogami elektrycznymi dzieciom i młodzieży od 10. do 18. roku życia. Dyrektorzy szkół podstawowych mają obowiązek przeprowadzenia szkolenia oraz egzaminu teoretycznego i praktycznego (pomagają w tym policjanci). Karta jest dla dzieci bezpłatna.

 

mł. asp. Monika Karasińska

Powrót na górę strony