Aktualności

POLICJANCI Z LIPSKA OBCHODZILI SWOJE ŚWIĘTO

Data publikacji 22.07.2022

21 lipca policjanci oraz pracownicy Policji obchodzili swoje Święto. W tym roku przypadła 103 rocznica powołania Policji Państwowej. Z tej okazji na placu przy komendzie odbył się uroczysty apel. W tym roku awans na wyższy stopień służbowy otrzymało 34 policjantów.

Obchody Święta Policji rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą odprawioną przez Kapelana lipskich policjantów Proboszcza Parafii Świętej Trójcy w Lipsku ks. kan. Henryka Jegiełę.

Dalsza cześć uroczystości, w której wręczone zostały akty mianowania na wyższe stopnie służbowe odbyła się na placu Komendy Powiatowej Policji w Lipsku. W apelu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, sądu, straży pożarnej, nadleśnictwa oraz zaproszeni goście

Podczas tegorocznych obchodów Święta Policji na wyższy stopień służbowy awansowano 34 policjantów, pełniących służbę na terenie powiatu lipskiego. Akty mianowania wręczał Komendant Powiatowy Policji w Lipsku insp. Wojciech Brandt.

Po mianowaniu życzenia i gratulacje dla awansowanych policjantów i pracowników Policji złożyli Komendant Powiatowy Policji w Lipsku insp. Wojciech Brandt, Pani Anna Mirota reprezentująca Panią Annę Kwiecień Posła na Sejm  RP, Pani Katarzyna Bąk reprezentująca Panią Agnieszkę Górską Posła na Sejm  RP , Pan Jan Górak reprezentujący Andrzeja Kosztowniaka Posła na Sejm  RP, przedstawiciele władz samorządowych powiatu lipskiego oraz zaproszeni goście. Padło wiele miłych słów i podziękowań za trud codziennej służby, życzenia dla wszystkich funkcjonariuszy i pracowników Policji, a w szczególności bohaterom dzisiejszej uroczystości odznaczonym, awansowanym i wyróżnionym satysfakcji z wykonywanej służby i pracy, sukcesów zawodowych oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Wszystkim awansowanym i odznaczonym składamy serdeczne gratulacje.

mł. asp. Monika Karasińska

  • Święto Policji 2022
  • Święto Policji 2022
  • Święto Policji 2022
  • Święto Policji 2022
  • Święto Policji 2022
Powrót na górę strony