Aktualności

Profilaktyka podczas festynu w Rzeczniowie

Data publikacji 04.08.2022

W ubiegły weekend w Rzeczniowie odbył się „Festiwal w Dechę”, który był okazją do spotkania ze społeczeństwem. W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” mundurowi promowali bezpieczne zachowania wśród dzieci i młodzieży.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej w Lipsku w trakcie Festiwalu w Dechę w Rzeczniowie przygotowali swoje stoisko, gdzie udzielali uczestnikom festynu porad profilaktycznych z zakresu bezpieczeństwa na drodze oraz podczas wypoczynku letniego. Podczas spotkania funkcjonariusze przekazali uczestnikom zagadnienia dotyczące bezpiecznego wypoczynku nad wodą, podstawowych zasad bezpiecznej kąpieli, zachowań na wodzie, zagrożeń wynikających z używania alkoholu i narkotyków w tym tak zwanych „dopalaczy” oraz bezpiecznego zachowania w ruchu drogowym, oraz postępowania w sytuacjach zagrożenia.

Jednocześnie wykorzystując to, że impreza zgromadziła dużą ilość osób, promowali ideę Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa omawiając jej założenia związane z niwelowaniem zagrożeń oraz wpływem mieszkańców na ujawniane nieprawidłowości w swojej okolicy. 

Ponadto w rozmowach z seniorami promowali bezpieczne zachowanie oraz informowali o zagrożeniach dot. wyłudzeń pieniędzy od osób starszych metodą na „wnuczka” czy na „policjanta”. Przekazywali jak uchronić się przed takim przestępstwem oraz co trzeba zrobić w sytuacji, gdy ktoś obcy do nas zadzwoni i będzie chciał jakieś pieniądze. Przypominali, że POLICJA NIGDY nie żąda pozostawienia, przelania czy przekazania komukolwiek pieniędzy.

Dla najmłodszych mundurowi przygotowali konkurs pn. „Żyję bezpiecznie”, gdzie uczestnicy w formie krzyżówek i rebusów przypominali sobie o zasadach bezpiecznego zachowania. Za udział w konkursie dzieci zostały nagrodzone drobnymi upominkami.

 

asp. Monika Karasińska

Powrót na górę strony