Aktualności

„JESTEŚ WIDOCZNY, JESTEŚ BEZPIECZNY ” W CIEPIELOWIE"

W dniu dzisiejszym ponad 180 uczniów z Zespołu Szkolo-Przedszolenego i Publicznego Gimnazjum w Ciepielowie otrzymało odblaski w ramach kampanii „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny". Policjanci, strażacy, przedstawiciele Sejmiku Województwa Mazowieckiego i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu zaprezentowali uczniom zasady bezpieczeństwa oraz w sposób praktyczny pokazywali jak bezpiecznie jeździć na rowerze, jak udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej i zachęcali do noszenia odblasków.

"Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” to kampania społeczna prowadzona przez samorząd województwa mazowieckiego wspólnie z wojewódzkimi ośrodkami ruchu drogowego.  Do kampanii aktywnie włącza się również policja i straż. Bezpieczne poruszanie się po drogach po zmroku czy udzielanie pierwszej pomocy to tylko niektóre z tematów poruszanych podczas spotkań z uczniami szkół podstawowych i gimnazjów.

Na uczniów czekał specjalny rowerowy tor przeszkód, przygotowany przez pracowników radomskiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lipsku poprowadzili zajęcia przygotowujące młodzież do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz symulator jazdy na motocyklu. Po krótkim wprowadzeniu młodzież mogła w sposób praktyczny spróbować podjęcia resuscytacji pod nadzorem strażaków. Natomiast policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lipsku omówili zagrożenia przedstawione w filmie „…tak, chcę być bezpieczny”. 

Uczestnicy kampanii, oprócz zdobytej wiedzy, otrzymali upominki w postaci elementów odblaskowych, dzięki którym będą bardziej widoczni na drogach, a tym samym bardziej bezpieczni.

Uroczystość zaszczycili goście: Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Zbigniew Gołąbek, Zastępca Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu – Zbigniew Mazurkiewicz, V-ice Starosta Lipski Paweł Jędraszek, Komendant Powiatowy Policji w Lipsku – podinspektor. Wojciech Brandt, Wójt Gminy Ciepielów Artur Szewczyk, przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lipsku, oraz gospodarz  Dyrektor Zespołu Szkół w Ciepielowie Aneta Rozwadowska. 

Powrót na górę strony