Aktualności

SKRADZIONY ROWER ODZYSKANY

Data publikacji 01.09.2022

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Lipska odzyskali skradziony kilka dni temu rower. Jednoślad wrócił już do właściciela. Sprawcy kradzieży za popełniony czyn grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

W ubiegłym tygodniu policjanci lipskiej komendy przyjęli zawiadomienie o kradzieży roweru typu „damka”. Jak ustalili funkcjonariusze, właściciel zostawił jednoślad pod jednym z lipskich urzędów w centrum miasta i udał się do pracy. Kiedy właściciel wrócił po rower, zauważył jego brak i o zdarzeniu powiadomił Policję.

Straty oszacowano na kwotę 1500 złotych. W wyniku policyjnych ustaleń zatrzymano sprawcę kradzieży, który ukrywał rower w pobliskich zaroślach nieopodal swojego miejsca zamieszkania. 31-letni sprawca kradzieży dobrze znany jest funkcjonariuszom. Był już karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

Policjanci przypominają! Nieskutecznie zabezpieczony rower to łatwy łup dla złodzieja.

Rower to modny, ekologiczny środek transportu. Większość zdarzeń, dotyczących kradzieży rowerów ma wspólny mianownik-  brak właściwego zabezpieczenia. Rowery kradzione są z klatek schodowych, sprzed sklepów, piwnic, domów, prywatnych posesji czy sprzed domów.

asp. Monika Karasińska

Powrót na górę strony