Aktualności

ROADPOL Safety Days - Żyj i pozwól żyć innym - działania lipskich policjantów

Data publikacji 21.09.2022

Dziś, w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, we wszystkich europejskich krajach prowadzona była akcja pod nazwą ROAD SAFETY DAYS (Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego). Akcja koordynowana była przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL oraz popierana m.in. przez Komisję Europejską i Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC). W akcję włączyli się też lipscy policjanci.

Wzorem lat ubiegłych lipscy policjanci włączyli się w działania  ROAD SAFETY DAYS, który ma na celu zwracac uwage na niebezpieczne i agresywne zachowania kierujących,  tym niebezpieczne manewry oraz negatywne zachowania kierujących pojazdami wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego.

W dniu dzisiejszym funkcjonariusze lipskiej drogówki prowadzili działania prewencyno - profilaktycznych w tym obszarze na terenie powatu lipskiego.

Apelujemy do kierowców, aby unikali brawury i ryzykownych manewrów, które prowadzą do tragedii na drodze. Należy dostosować prędkość jazdy do obowiązujących przepisów i sytuacji drogowej.

Żyj i ratuj życie!

 

asp. Monika Karasińska

Powrót na górę strony