Aktualności

POLICYJNE DZIAŁANIA „BEZPIECZNE PRZEJŚCIE”

Data publikacji 20.06.2017

Jutro (21.06) na drogach powiatu lipskiego policjanci prowadzić będą działania „Bezpieczne Przejście”. Szczególnym nadzorem objęte zostaną przejścia dla pieszych. Celem działań prowadzonych przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Lipsku będzie poprawa bezpieczeństwa w rejonach przejść dla pieszych oraz ograniczanie wykroczeń popełnianych przez pieszych i na szkodę pieszych.

Do najczęstszych wykroczeń popełnianych przez kierujących jest wyprzedzanie pojazdu na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed przejściem, przekraczanie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym oraz używanie telefonu komórkowego w czasie jazdy. Funkcjonariusze w sposób zdecydowany będą reagować na wykroczenia kierujących pojazdami, popełniane bezpośrednio przed  i na przejściach dla pieszych. Zwrócą również uwagę na wykroczenia najczęściej popełniane przez pieszych, takie jak przechodzenie przez jezdnię w miejscach niedozwolonych i przechodzenie na czerwonym świetle.

Policja radzi aby przy przejściach dla pieszych zachować szczególną ostrożność, przede wszystkim patrzeć i widzieć, a także zadbać o to, aby być widocznym. Zmrok, ciemne kolory ubrań, opady deszczu, śniegu czy mgła – to wszystko ogranicza widoczność. Jakikolwiek element odblaskowy znacznie poprawia nasze bezpieczeństwo na drodze.

asp. Tomasz Krukowski 

Powrót na górę strony