Aktualności

WAKACYJNE KONTROLE AUTOKARÓW

Data publikacji 03.07.2017

Okres wakacji, to czas zorganizowanych wyjazdów ma wycieczki, kolonie czy obozy. Każdy z uczestników tak zorganizowanego wypoczynku powinien bezpiecznie dotrzeć do celu. By tak się stało mazowieccy policjanci prowadzą kontrolę autobusów i busów, zwłaszcza tych przewożących dzieci młodzież. Mimo takich działań, wciąż zdarzają się nierzetelni przewoźnicy świadczący usługi transportowe, którzy dysponują autokarami o złym stanie technicznym, zdarza się też że kierowcy tych pojazdów są pod wpływem alkoholu.

Zwiększony ruch na drogach w okresie wakacyjnym, znacznie większa pojazdów typu busy, autobusy przewożących osoby to czynniki, mogące powodować wzrost zagrożenia bezpieczeństwa na drogach. Zwłaszcza stan techniczny takich pojazdów oraz predyspozycje ich kierujących. By zminimalizować zagrożenia, właśnie w czasie wakacji policjanci drogówki prowadzą intensywne kontrole autokarów i busów na drogach.

Przypominamy, że istnieje możliwość zgłoszenia kontroli autokaru przed wyjazdem. Można to zrobić osobiście w każdej jednostce Policji, lub telefonicznie, dzwoniąc pod nr 997 lub bezpośrednio pod numerem telefonu jednostki Policji, gdzie prowadzona będzie kontrola. Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem.

By usprawnić prowadzone kontrole i nie powodować opóźnień prosimy organizatorów wyjazdów by podstawiać autokary do kontroli bez pasażerów. Policjanci sprawdzą stan techniczny pojazdu, jego wyposażenie, trzeźwość kierowcy, jego uprawnienia oraz wszystkie wymagane dokumenty. Po przeprowadzonej kontroli, kierowca autokaru otrzyma „protokół kontroli”.
 

Policjanci z KPP w Lipsku  przypominają o możliwości sprawdzenia autokaru przed wyjazdem dzieci na wakacje. Wnioski można składać do Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lipskuna adres:

Komenda Powiatowa Policji w Lipsku
ul. Spacerowa 31a
Referat Ruchu Drogowego
lub telefonicznie, pod nr tel. 48  3784 200 lub 48 3784210

- Maruszów (zatoczka autobusowa) - droga krajowa 79 - 143,4 km;

- Ciepielów (Stacja Paliw Lenard) - droga Krajowa 79 - 121,7 km.

źródło: KWP zs. w Radomiu

  •  
Powrót na górę strony