Aktualności

JUTRO DZIAŁANIA „PRĘDKOŚĆ”

Data publikacji 03.07.2017

Jutro od wczesnych godzin porannych policjanci z Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lipsku będą prowadzić działania „Prędkość”. W ramach akcji funkcjonariusze ruchu drogowego dyscyplinować będą kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość.

Policyjne działania będą miały charakter ogólnopolski. W ramach akcji funkcjonariusze będą dyscyplinować kierowców, którzy będą przekraczać dozwoloną prędkość. Pomimo, że dane jednoznacznie wskazują, że bezpieczeństwo kierowców, pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego, poruszających się po polskich drogach nieustannie się poprawia, to w dalszym ciągu jazda z nadmierną prędkością niedostosowaną do warunków drogowych jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. W Polsce to przyczyna blisko 30 procent wypadków spowodowanych przez kierujących pojazdami.

Przypominamy, że zgodnie z przepisami wprowadzonymi 18 maja 2015 roku za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50km/h obligatoryjnie jest zatrzymywane prawo jazdy.

Powrót na górę strony