Aktualności

Przygoda która uczy czyli o bezpieczeństwie w sieci na policyjnych lekcjach z Minecraftem

Komenda Powiatowa Policji w Lipsku realizuje działania objęte projektem „Bezpieczeństwo w sieci - my to rozumiemy”, dofinansowanym przez Narodowy Bank Polski. Jego głównym celem jest zwiększenie bezpieczeństwa uczniów szkół podstawowych w cyberprzestrzeni poprzez wzrost ich wiedzy z zakresu potencjalnych wyłudzeń finansowych w Internecie oraz umiejętności zabezpieczenia swoich danych osobowych, haseł oraz pieniędzy w sieci.

W ramach projektu mundurowi realizują działania edukacyjne skierowane do uczniów i nauczycieli placówek oświatowych. Funkcjonariusze przeprowadzili warsztaty prewencyjne w Szkołach Podstawowych w Rzeczniowie, Bąkowej i Chotczy pn. „Cybercraft – bezpieczeństwo w sieci z Minecraftem" z zakresu cyberbezpieczeństwa z wykorzystaniem aplikacji Minecraft Education Edition.

Minecraft Education to edukacyjna wersja znanej i uwielbianej na całym świecie gry wideo, dzięki której uczniowie mają szansę na naukę w uwielbianym przez nich sześciennym świecie. Dzięki tym zajęciom uczniowie potrafią zadbać o swoje dane osobowe, wiedzą, w jaki sposób wyłudzane są dane osobowe oraz w jaki sposób chronić się przed kradzieżą tożsamości.

Asp. Monika Karasińska/KPP Lipsko

Powrót na górę strony