Aktualności

Bezpieczne święta na drogach powiatu lipskiego

Data publikacji 02.04.2024

Świąteczny weekend na drogach powiatu lipskiego minął dość bezpiecznie. Pomimo mniejszego ruchu na drogach, policjanci drogówki byli w pełnej gotowości. Nie było i nie ma bowiem przyzwolenia na nietrzeźwych kierujących, niebezpieczne zachowania i zbyt szybką jazdę. Na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Lipsku doszło do 1 kolizji drogowej i zatrzymano 1 nietrzeźwego kierującego rowerem.

Tegoroczna wiosenna aura świąt sprzyjała do zwiększonego ruchu jednośladów. Na drogach pojawiło się więcej rowerzystów i motocyklistów, na szczęście do doszło do żadnej poważnej kolizji ani wypadku drogowego. W piątek  w miejscowości Płósy 53-letni kierujący samochodem osobowym zderzył się z sarną, która wbiegła nagle na jezdnię. Kierowca nie odniósł żadnych obrażeń. Warto zatem pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności. Kolizja z dzikim zwierzęciem może się zdarzyć każdemu.

W niedzielę (31.03) po godz. 22 w miejscowości Pasztowa Wola policjanci zatrzymali 63-letniego mężczyznę, który kierował rowerem, mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie i nie posiadał żadnego oświetlenia roweru. Za popełnione wykroczenia sąd może nałożyć na mężczyznę karę grzywny do 5000 złotych.

Pamiętajmy! Bezpieczeństwo na drogach zależy nie tylko od działań policjantów, ale od zachowania wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Asp. Monika Karasińska

Powrót na górę strony