Aktualności

Zabezpieczono nielegalne automaty do gier hazardowych

Data publikacji 17.05.2024

W poniedziałek (13.05.) wspólne działania lipskich policjantów z funkcjonariuszami z Krajowej Administracji Skarbowej doprowadziły do zamknięcia na terenie powiatu lipskiego nielegalnego salonu gier hazardowych. Funkcjonariusze zabezpieczyli 3 automaty do gier. Za posiadanie nielegalnych automatów grożą kary w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu. Za organizowanie gier hazardowych, poza wysoką grzywną, grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

W wyniku prowadzonych działań na terenie powiatu lipskiego, policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lipsku zlikwidowali nielegalny punkt gier hazardowych. Zabezpieczonych zostało trzy automaty służące do organizowania nielegalnych gier hazardowych, które zostaną przekazane funkcjonariuszom KAS. Podczas prowadzonych działań zabezpieczono również pieniądze w kwocie kilku tysięcy złotych.

Za posiadanie automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą kary w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu. Za organizowanie gier hazardowych, poza wysoką grzywną, grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

Asp. Monika Karasińska

Powrót na górę strony