Aktualności

„Bezpieczne wakacje – cyberzagrożenia” – szkolenie dla rodziców

Data publikacji 20.06.2024

Rodzice rodzin zastępczych oraz prowadzący rodzinne domy dziecka uczestniczyli w szkoleniu poświęconym bezpieczeństwu w Internecie. Spotkanie zorganizowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lipsku przeprowadziła funkcjonariuszka z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Lipsku.

W ubiegłym tygodniu w Starostwie Powiatowym w Lipsku odbyło się szkolenie dla rodzin zastępczych i prowadzących rodzinne domy dziecka. Tematem przewodnim były „Bezpieczne wakacje – cyberzagrożenia”

Wakacje to czas odpoczynku, relaksu i beztroski zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Dlatego niezwykle ważne jest, abyśmy z rozwagą podchodzili do wszystkich naszych aktywności w wakacyjnym okresie, również tych w sieci. Chwila nieuwagi i możemy zostać wykorzystani przez oszustów, by wykraść nasze pieniądze lub dane osobowe. Większą uwagę powinniśmy zwracać na nasze dzieci i młodzież, którzy są szczególnie podatni na tego typu zagrożenia. Funkcjonariuszka podczas szkolenia przekazała informacje dotyczące metod, jakimi kierują się oszuści oraz jak się przed nimi ochronić.

Rodzice zastępczy nie tylko czerpali wiedzę z doświadczenia prowadzącego szkolenie, ale również chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami.

 

Asp. Monika Karasińska

Powrót na górę strony