Aktualności

111 KM/H W OBSZARZE ZABUDOWANYM, TO ZDECYDOWANIE ZA SZYBKO

Data publikacji 21.06.2024

Policjanci zatrzymali do kontroli 37-latkę kierującą volkswagenem, która zlekceważyła przepisy ruchu drogowego. Kobieta pędziła przez gminę Sienno z prędkością 111 km/h, w miejscu gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h. Poniosła za to konsekwencje - straciła prawo i za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem.

Policjanci ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lipsku, prowadzą szereg działań, aby na drogach naszego powiatu było bezpiecznie. Kontrolują m.in. prędkość i stan trzeźwości kierujących.

We wtorek po godz. 19, w miejscowości Olechów w gminie Sienno, policjanci ruchu drogowego, zatrzymali do kontroli drogowej osobowego volkswagena. Za kierownicą pojazdu siedziała 37-letnia mieszkanka powiatu lipskiego.

Okazało się, że kobieta jechała z prędkością 111 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Za zbyt szybką jazdę, 37-latka straciła prawo jazdy. Kobieta nie zgodziła się z decyzją funkcjonariuszy i nie przyjęła mandatu karnego. Niebawem odpowie przed sądem za złamanie przepisów ruchu drogowego.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Wyższa prędkość wpływa na dłuższą drogę hamowania, a w przypadku występowania opadów deszczu i śliskiej, mokrej nawierzchni ta droga jeszcze niebezpiecznie się wydłuża. Bez względu na to, jakim środkiem transportu się poruszamy, wszyscy chcemy tego samego - bezpiecznie dojechać do celu.

 

Asp. Monika Karasińska

Powrót na górę strony