Aktualności

Kierowco! Nie polujemy na zebrach!!!

W czwartek 20 października policjanci lipskiej drogówki oraz uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Krępie Kościelnej na drodze wojewódzkiej 747 w ramach programu „B & N” przeprowadzili akcję w ramach kampanii „Kierowco! nie polujemy na zebrach”.

Piesi są najbardziej zagrożoną grupą uczestników ruchu drogowego. Zderzenie pieszego i pojazdu prawie zawsze kończy się obrażeniami, czasem też największą tragedią. Niestety znaczna część takich wypadków ma miejsce na przejściach dla pieszych, a więc tam gdzie przekraczający jezdnię pieszy powinien być całkowicie bezpieczny. Jednak znaczna część uczestników ruchu drogowego, pieszych i kierujących zapomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i przepisach ruchu drogowego obowiązujących na przejściach dla pieszych i w ich rejonie. Aby walczyć z tym zjawiskiem lipska drogówka przygotowała akcję - Kierowco! Nie polujemy na zebrach!!!

Kampania na rzecz poprawy zachowań kierujących pojazdami w rejonach przejść dla pieszych jest realizowana w ramach projektu: B&N, czyli B - jak bezpieczny, N - jak niechroniony.

W ramach akcji funkcjonariusze Referatu Ruch Drogowego przeprowadzili prelekcję dla uczniów Zespołu Placówek Oświatowych. 

Po wykładzie na przejściu dla pieszych mieszczące się przy szkole w Krępie Kościelnej, uczniowie pod nadzorem nauczycieli i policjantów przypominali kierującym zasady postępowania w relacji kierujący – pieszy wręczając zmotoryzowanym ulotki związane z prowadzonymi działaniami „Kierowco! Nie polujemy na zebrach!”

 

mł. asp. Andrzej Stolarek

Powrót na górę strony