Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Działania „PASY"
W niedzielę 18 czerwca na drogach powiatu łosickiego prowadzona będzie akcja PASY. Ma ona na celu ograniczenie skutków wypadków drogowych, które wynikają z niezapinania pasów bezpieczeństwa oraz nieużywania urządzeń służących do przewozu najmłodszych pasażerów.
-
Ogólnopolska kampania „Łapki na kierownicę”
Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wspólnie z firmą Neptis S.A., będącą operatorem popularnego wśród kierowców komunikatora Yanosik, w dniach od 14 do 25 czerwca br. będzie realizowało ogólnopolską kampanię pn. „Łapki na kierownicę”. Głównym celem kampanii jest przeciwdziałanie zagrożeniom wynikającym z używania podczas kierowania pojazdem telefonu komórkowego trzymanego w ręku. 14 czerwca Komendzie Wojewódzkiej Policji zs w Radomiu odbył się briefing prasowy poświęcony tej kampanii.
-
DZIAŁANIA "BOŻE CIAŁO 2017"
Przed nami wydłużony weekend i związany z nim czas wyjazdów. Wzrost liczby uczestników ruchu na drogach niesie ze sobą wzrost zagrożenia bezpieczeństwa osób z nich korzystających. Dlatego, jak zawsze w tym czasie, na drogach powiatu zwiększona liczba policjantów, czuwać będzie nad bezpieczeństwem podróżujących. Policjanci przede wszystkim będą sprawdzać prędkości i trzeźwości kierowców oraz stan techniczny pojazdów. Działania „Boże Ciało 2017 " rozpoczną się w środę, 14 czerwca od godziny 06.00
-
Konkurs filmowy "Filmowy przeWODNIK"
W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą” został ogłoszony konkurs filmowy „Filmowy przeWODNIK".
-
Nawigacja ostrzeże o niebezpiecznych drogach na Mazowszu
Kierowcy poruszający się po województwie mazowieckim będą ostrzegani o mijanych na trasie miejscach śmiertelnych wypadków. Jest to wynik współpracy firmy Neptis S.A., operatora aplikacji Yanosik oraz Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu. Rusza akcja "Bezpieczne wakacje - chroń życie na mazowieckich drogach”.
-
Trwa nabór do służby w Policji w 2017r.
Komendant Wojewódzki Policji z siedzibą w Radomiu ogłosił nabór do służby w 2017r.
-
Metody oszustw ,,na wnuczka” i ,,na policjanta”. Seniorze nie daj się oszukać.
Pamiętajmy, że zasada „ograniczonego zaufania” do nieznajomych obowiązuje nie tylko dzieci, ale również dorosłych. Szczególnie osoby starsze często o tym zapominają, przez co stają się ofiarami oszustw.
-
"Bezpieczne Wakacje" w Górkach
Dzisiaj (08.06) policjanci Komendy Powiatowej Policji w Łosicach prowadząc działania profilaktyczne "Bezpieczne Wakacje" spotkali się z najmłodszymi uczniami Szkoły Podstawowej w Górkach. Tematem pogadanki było bezpieczeństwa podczas wypoczynku i w ruchu drogowym.
-
Podsumowanie Działań "Alkohol Narkotyki"
6 czerwca na drogach powiatu łosickiego prowadzona była policyjna akcji pod kryptonimem "Alkohol i narkotyki" Działania miały na celu eliminowanie z ruchu drogowego kierowców, którzy wsiedli za kierownice, będąc pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Będą one sukcesywnie kontynuowane.
-
We wtorek (6 czerwca) na terenie powiatu łosickiego przeprowadzone są kolejne działania prewencyjno-kontrolne pn „Alkohol i Narkotyki”.
W 2016r. użytkownicy dróg (kierujący, piesi, pasażerowie) będący pod wpływem alkoholu uczestniczyli w prawie 3000 wypadków drogowych, co stanowi prawie 9% ogółu wypadków). Działania „Alkohol i narkotyki” to sposób na uświadomienie kierującym jakie zagrożenia i konsekwencje prawne wiążą się z kierowania pojazdami w stanie nietrzeźwości.
-
Nowe ostrzejsze kary dla kierowców łamiących przepisy drogowe
W Dzienniku Ustaw z dnia 17 maja 2017 roku pod pozycją numer 966 została opublikowana ustawa z dnia 23 marca 2017 roku o zmianie ustawy – Kodeks karny oraz niektórych innych ustaw. Weszła ona w życie 1 czerwca br.
-
Aplikacja "Moja Komenda"-poznaj swojego dzielnicowego
W ubiegłym roku Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji uruchomiło nową wersję aplikacji mobilnej „Moja Komenda”, dzięki której łatwiej odnajdziemy dzielnicowego, który opiekuje się naszym rejonem zamieszkania.
-
Podsumowanie działań NURD
Łosiccy policjanci podsumowali wczorajsze działania „NURD”. Działania prowadzone były na terenie naszego powiatu, a ich celem była poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów – czyli niechronionych uczestników ruchu drogowego.
-
Jutro działania NURD
Jutro, 31 maja br. od godzin rannych, łosiccy policjanci przeprowadzą akcję „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO”. Działania te mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych.
-
11 latek zginął w wypadku drogowym
28 maja 2017 roku w miejscowości Kobylany doszło do tragicznego wypadku drogowego, w którym śmierć poniósł kierujący motorowerem 11 letni chłopak.
-
W niedzielę policyjne działania ,, Alkohol i Narkotyki”
W niedzielę (28.05) od wczesnych godzin rannych na drogach powiatu łosickiego prowadzone będą policyjne działania pod kryptonimem „Alkohol i Narkotyki". Pomimo prowadzonych działań profilaktyczno - edukacyjnych w dalszym ciągu występuje wysokie zagrożenie, jakie powodują kierujący pojazdami pod wpływem alkoholu.
-
Zmiany dzielnicowych
Komenda Powiatowa Policji w Łosicach informuje o zmianach na stanowiskach dzielnicowych
-
Debata społeczna w Platerowie
„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie. Możesz mieć na nie wpływ"- pod takim hasłem we wtorek 23 maja 2017 roku w Sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Platerowie odbyła się debata publiczna mająca na celu przybliżenie kierunków działań Policji i wypracowanie wspólnych przedsięwzięć mających na celu poprawę bezpieczeństwa na terenie gminy Platerów.
-
Porozmawiajmy o bezpieczeństwie...
... możesz mieć na nie wpływ” to tytuł cyklu debat społecznych, które będą organizowane w 2017 roku przez jednostki Policji w ramach zacieśniania współpracy ze społecznością lokalną.Pierwsza taka debata na terenie powiatu łosickiego odbędzie się 23 maja 2017 roku o godzinie 13.00 w świetlicy Urzędu Gminy w Platerowie. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.
-
Zdejmij nogę z gazu - apel o rozsądek za kierownicą
Ładna pogoda, sucha jezdnia i dobre warunki drogowe sprzyjają długim wyjazdom i szybkiej jeździe. Ci, którzy jeżdżą brawurowo powinni pamiętać, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Od 18 maja 2015roku za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w terenie zabudowanym traci się prawo jazdy.