Pamiętaj o bezpieczeństwie podczas ostatniego weekendu wakacji - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pamiętaj o bezpieczeństwie podczas ostatniego weekendu wakacji

Przed nami ostatni weekend wakacji. Zapowiadana słoneczna pogoda z pewnością sprawi, że większość z nas będzie chciała spędzić ten czas poza domem. Na drogach naszego powiatu wzrośnie natężenie ruchu, dlatego nad bezpieczeństwem tych osób będzie czuwała większa liczba patroli policyjnych.  W związku z tym ostrowscy policjanci apelują o rozsądek i zachowanie ostrożności aby bezpiecznie wrócić do domu.

Apelujemy do kierowców o jazdę zgodnie ze znakami i przepisami ruchu drogowego. Zmniejszmy odległość od innych aut aby w przypadku nagłego hamowania nie doszło do zderzenia.  Przypominamy aby absolutnie nie wsiadać za kierownicę auta po wypiciu alkoholu, w takim stanie zagrażamy swojemu życiu i zdrowiu oraz innych użytkowników drogi. Przypominamy kierowcom i pasażerom o obowiązku jazdy w zapiętych pasach bezpieczeństwa. Podczas kierowania autem używajmy zestawy głośnomówiącego jeżeli musimy rozmawiać przez telefon komórkowy.

Zabezpieczmy nasze domy i mieszkania przed "nieproszonymi goścmi" aby po powrocie nie spotkała nas przykra niespodzianka. Zadbajmy aby podczas naszej nieobecności życzliwy sąsiad lub osoba z rodziny czuwała nad naszym domem/mieszkaniem.

Osobom które planują wypoczynek nad wodą podczas ostatniego weekendu wakacji przypominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. W trosce o własne bezpieczeństwo kąpmy się tylko w miejscach strzeżonych przez ratownika. Pamiętajmy, że kąpiąc się w miejscu oznaczonym czarnym punktem wodnym lub zakazem kąpieli ryzykujemy utratą zdrowia a nawet życia.

Zadbajmy o własne bezpieczeństwo aby kończące się wakacje pozostawiły w naszej pamięci tylko miłe wspomnienia.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony