Powiatowa Ewaluacyjna Debata Społeczna
Data publikacji 17.03.2025
Dziś po południu w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej odbyła się Powiatowa Ewaluacyjna Debata Społeczna z udziałem przedstawicieli lokalnego samorządu i mieszkańcami. Podczas spotkania omówiono stan bezpieczeństwa, Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, aplikację Moja Komenda oraz rolę dzielnicowego w kształtowaniu bezpieczeństwa w lokalnym środowisku.
Dzisiejsza powiatowa ewaluacyjna debata społeczna odbyła się pod hasłem „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie-możesz mieć na nie wpływ”. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele lokalnych samorządów, służb mundurowych oraz mieszkańcy.
Debata społeczna jest doskonałą okazją do rozmowy z mieszkańcami o występujących zagrożeniach i problemach w ich miejscu zamieszkania.
Spotkanie rozpoczął p.o. I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowi Mazowieckiej nadkom. Tomasz Orłowski. Po przywitaniu zaproszonych gości i uczestników debaty Komendant omówił zadania realizowane przez policjantów oraz strukturę organizacyjną jednostki. Następnie naczelnicy/ Z-cy naczelników wydziałów kryminalnego, ruchu drogowego oraz prewencji omówili stan bezpieczeństwa w powiecie ostrowskim. Podczas debaty omówiono również sposób działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, aplikację Moja Komenda oraz rolę dzielnicowego w kształtowaniu bezpieczeństwa w lokalnym środowisku. Dodatkowo Naczelnik Wydziału Prewencji omówił działania profilaktyczne prowadzone z najmłodszymi oraz starszymi mieszkańcami powiatu ostrowskiego z zakresu m.in bezpieczeństwa na drodze czy w Internecie.
Ostatnim i najważniejszym elementem debaty było zgłaszanie problemów występujących na terenie powiatu ostrowskiego, które głównie dotyczyły bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zgłoszenia zostały zanotowane i przekazane do realizacji.
Podczas debaty Starosta Powiatu Ostrowskiego Pan Jerzy Bauer przekazał słowa podziękowania za dotychczasową współpracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu.
asp. Marzena Laczkowska