Aktualności

Podsumowanie działań "Trzeźwość lokalnie" w powiecie ostrowskim

Data publikacji 18.03.2025

W minionym tygodniu przez dwa dnia ostrowscy policjanci z ruchu drogowego oraz prewencji prowadzili dwudniowe działania o nazwie "Trzeźwość lokalnie" ich celem było wyeliminowanie z ruchu drogowego nieodpowiedzialnych kierowców prowadzących auto po wypiciu alkoholu.Dodatkowo małkińscy dzielnicowi wspólnie pracownikami Urzędu Gminy w Małkini Górnej i GKRPA rozmawiali o konsekwencjach prawnych i społecznych kierowania autem po wypiciu alkoholu.

W zeszłym tygodniu przez dwa dni ( 13 i 14 marca) ostrowscy policjanci ruchu drogowego oraz prewencji prowadzili działania o nazwie "Trzeźwość lokalnie". Ich celem było wyeliminowanie nieodpowiedzialnych kierowców prowadzących auta po wypiciu alkoholu. Działania odbywały się na terenie Mazowsza.
 
W trakcie działań policjanci stan trzeźwości u prawie 1,3 tys kierujących pojazdami oraz 32 kierowców świadczących usługi kurierskie. Policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców aut i rowerzystę.
 
W czwartek rano na ul. Małkińskiej policjantka z "drogówki" zatrzymała kierującego Mercedesem. Za kierownicą siedział 33-latek z pow. nidzickiego. Mężczyzna miał 0,6 promila alkoholu w organizmie, stracił prawo jazdy.
Tego samego dnia popołudniu na ul. Wojska Polskiego kierujący autem uderzył w ogrodzenie posesji o odjechał z miejsca. Na okolicznościami kolizji pracowali policjanci z pionu prewencji i ruchu drogowego i ustalili, że kierującym VW stracił panowanie nad autem i zakończył jazdę na ogrodzeniu. Za kierownicą auta siedział 33-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego. Mężczyzna był nietrzeźwy 1,5 promila alkoholu w organizmie i nie miał uprawnień.
 
Również w czwartek ale po godz. 22:00 w Jelonkach patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli rowerzystę. 31-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego jechał "wężykiem", miał 1,6 promila alkoholu w organizmie. Został ukarany mandatem.
 
Dodatkowo 13 marca małkińscy dzielnicowi wspólnie z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Urzędu Gminy w Małkini Górnej przeprowadzili akcję profilaktyczną wśród kierowców. Policjanci informowali o konsekwencjach prawnych i społecznych prowadzenia auta po wypiciu alkoholu. Dodatkowo członkowie GKRPA wręczali pakiety zawierające alcotesty, a także długopisy,ulotki i zawieszki zapachowe do aut
 
Apelujemy do mieszkańców powiatu ostrowskiego o rozsądek za kierownicą auta. Prowadzenie auta po wypiciu alkoholu stanowi zagrożenie dla samego kierującego jak i inni uczestników ruchu drogowego.

asp. Marzena Laczkowska

 

 

 

 

 

Powrót na górę strony