Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant oraz Przedstawiciel Sanepidu rozmawiali z gimnazjalistami z Broku o dopalaczach i narkotykach

W dniu 20 września 2017 roku Zespół Placówek Oświatowych w Broku odwiedził Policjant z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii st. sierż. Łukasz Kuliś wraz z przedstawicielem Państwowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Ostrowi Mazowieckiej panią Małgorzatą Dąbrowską. Podczas wizyty zaprezentowano film edukacyjny „DOPALACZE.NARKOTYKI”. Spotkanie odbyło się w ramach kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo.. przez cały rok szkolny".

Podczas spotkania policjant wspólnie z przedstawicielką Sanepidu omówili min. czym są dopalacze, przyczyny sięgania po dopalacze i narkotyki przez młodzież, kwestie społeczne, prawne oraz aspekty zdrowotne zażywania środków odurzających. Ponadto zaprezentowano film edukacyjny autorstwa Miasta Stołecznego Warszawa i Komendy Stołecznej Policji z serii "Nie Warto Ryzykować" pt. „DOPALACZE.NARKOTYKI”. Film przedstawia m.in. relacje osób, które zetknęły się już z dopalaczami, narkotykami lub były od nich wcześniej uzależnione. Specjaliści opowiedzą m.in. Jak szybko nowe substancje psychoaktywne są w stanie doprowadzić do utraty zdrowia lub życia.

Na zakończenie spotkania policjant na podstawie informacji prasowych omówił przypadki zażycia narkotyków i dopalaczy, przypadki śmiertelnych zatruć, hospitalizacji oraz ogrom życiowych tragedii. Wskazano konsekwencje prawne, zdrowotne, społeczne oraz rodzinne osób uzależnienych od substancji psychoaktywnych.

Pani Małgorzata przekazała materiały edukacyjne związane z problematyką dopalaczy, narkotyków oraz hiv i aids.

Spotkanie miało na celu zwiększenia świadomości uczniów zagrożeniem jakie niosą za sobą dopalacze i narkotyki oraz uczyć młodzież odpowiedzialności za własne decyzje.

Powrót na górę strony