Profilaktyczne działania na miejskim targowisku - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Profilaktyczne działania na miejskim targowisku

Wczoraj ostrowscy policjanci wspólnie ze Strażą Miejską prowadzili działania profilaktyczne na targowisku miejskim. Kupujących oraz sprzedających ostrzegano przed kieszonkowcami oraz informowano jak zabezpieczyć mieszkanie/dom przed kradzieżą. Akcja odbyła się w ramach "Kręci mnie bezpieczeństwo" nad którą patronat objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Mariusz Błaszczak.

Co tydzień w poniedziałek ostrowskie targowisko miejskie przyciąga tłumy kupujących i sprzedajacych. Zabiegani podcza zakupów ułatwiamy zadanie kieszonkowcom, którzy bez skrupułów wykorzystują nasze roztargnienie i pośpiech. To wtedy możemy najłatwiej paść ofiarą kieszonkowca.

W związku z tym ostrowscy policjanci powtarzają akcje profilaktyczne na targowisku miejskim. Wczoraj policjanci wspólnie ze strażnikami miejskimi wręczali ulotki przestrzegając przed kieszonkowcami. To właśnie na targowisku miejskim łupem złodziei padają głównie portfele z pieniędźmi oraz dokumentami. Kradzież dokumentu tożsamości może nieść w przyszłości za sobą poważne konsekwencje finansowe gdy dane osobowe zostaną wykorzystane przez złodziei. Funkcjonariusze przypominali paniom o pilnowaniu torebek i portfeli. Prosili aby trzymać torby w zasięgu wzroku, blisko ciała. Panom przypominali aby nie nosić portfeli w tylniej kieszeni spodni. Tłok ułatwi kiesoznkowcowi kradzież portfela.

Policjanci przygotowali również informację na temat form zabezpieczenia mieszkania/domu przed włamaniem. Akcje profilaktyczne na targowisku miejskim będą kontynuowane.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

 

 

Powrót na górę strony