Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny w ...Zuzeli. - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny w ...Zuzeli.

Wczoraj ostrowski policjant odwiedził podopiecznych ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zuzeli. Tematem spotkania było m.in. bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w szkole. Spotkanie odbyło się w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny" odbywającej się pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka.

Ostrowscy policjanci wraz z rozpoczęciem roku szkolnego prowadzą spotkania w placówkach oświatowych na terenie powiatu ostrowskiego. Celem spotkań jest przypomnienie dzieciom i młodzieży o bezpieczeństwie w ruchu drogowym w drodze do i ze szkoły.

Podczas wczorajszego spotkania w Zuzeli policjant rozmawiał z dziećmi m.in. jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię oraz dlaczego warto nosić odblaski. Ponadto funkcjonariusz mówił o bezpieczeństwie podczas pobytu w domu i w szkole. Podopieczni ośrodka aktywnie uczestniczyli w zajęciach odpowiadając na pytania dotyczące bezpieczeństwa. Na zakończenie spotkania policjant przypomniał nr alarmowe oraz sytuacje w jakich należy z nich korzystać. Na zakończenie przygotowaną największą atrakcję jakim była możliwość zwiedzenia radiowozu.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

 

Powrót na górę strony