Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

20 września 2017r. minął dokładnie rok funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mieszkańcy powiatu ostrowskiego chętnie korzystają z tej aplikacji aby wpływać na bezpieczeństwo w swoim najbliższym otoczeniu.

Mieszkańcy powiatu ostrowskiego wiedzą, że mogą wpływać na swoje bezpieczeństwo.  Widząc zagrożenie w swoim otoczeniu- reagują, zgłaszając je przez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Przez rok funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa ostrowscy policjanci odnotowali 689 zgłoszeń z czego potwierdzono 281. W powiecie ostrowskim wśród zgłoszeń najczęściej występuje przekroczenie dopuszczalnej prędkości - 183, spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym - 186 oraz nieprawidłowe parkowanie - 121.
Za wszystkie zgłoszenia dziękujemy, cieszy fakt, że mieszkańcy powiatu ostrowskiego wiedzą, że bezpieczeństwo w najbliższym otoczeniu zależy również od nich.
Przypominamy, że aby zgłosić zagrożenie należy wejść na stronę internetową KPP w Ostrowi Mazowieckiej pod adresem http://www.mazowiecka.policja.gov.pl/wor/ na której znajduje się baner, wystarczy na niego kliknąć i już możemy zgłosić zagrożenie na mapie.

Przekazanie tych informacji zajmuje tylko chwilę. W razie potrzeby można skorzystać z instrukcji obsługi. Zgłoszenie trafi do odpowiedniej komórki Policji.
Pamiętajmy, aby z mapy korzystać rozsądnie. Każde naniesione na mapę zagrożenie spowoduje odpowiednią reakcję Policji. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę.
Nie zapominajmy, że zgłoszenia  w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastąpią potrzeby pilnej interwencji Policji gdy zagrożone jest życie lub zdrowie ludzkie. W tych przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 lub 997.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony