Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczeństwo w Internecie. Odpowiedzialne korzystanie z mediów społecznościowych.

W zeszły czwartek ostrowscy policjanci spotkali się z uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej w Rząśniku Włościańskim. Tematem spotkania było bezpieczeństwo w sieci. Wizyta odbyła się w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny" nad którą patronat sprawuje Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Mariusz Błaszczak.

Podczas spotkania policjanci omówili zjawisko cyberprzemocy oraz określili jego specyfikę. Następnie uczniowie poznali narzędzia i formy cyberbullyingu, skalę zagrożenia oraz dane statystyczne związane z tą tematyką.

Funkcjonariusze przedstawili konsekwencje prawne cyberprzemocy stosowanej przez osoby małoletnie. Podczas spotkania policjanci omówili  zachowania sprawców na przykładach popełnionych czynów zaczerpniętych z prasy oraz portali internetowych dotyczących zjawiska cyberbullyingu. Funkcjonariusze opowiedzieli uczniom jak należy postępować w chwili gdy zostaną ofiarą cyberprzemocy oraz wskazali placówki, instytucje pomocowe w których można szukać pomocy.

Najbardziej aktywni uczniowie zostali nagrodzeni przez Policjantów elementami odblaskowymi ufundowanymi przez Urząd Gminy w Wąsewie oraz Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej.

Na zakończenie spotkania dzielnicowy mł.asp. Marek Kaczmarczyk przypomniał uczniom o obowiązku używania elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym po zmroku oraz w trakcie trudnych warunków atmosferycznych. Policjanci przypomnieli młodzieży w jakiej sytuacji należy  korzystać z numerów alarmowych 112 i 997.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony