STOP PRZEMOCY w Brudkach Starych - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

STOP PRZEMOCY w Brudkach Starych

W miniony czwartek ostrowscy policjanci odwiedzili uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Brudkach Starych. Tematem spotkania było zjawisko przemocy. Spotkanie odbyło się w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny" odbywającej się pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka.

Na początek spotkania uczniowie przygotowali scenkę sytuacyjną dotyczącą zjawiska cyberprzemocy, która dotyczyła wykonania zdjęcia/filmu koleżance a następnie wrzucenia go do Internetu. Młodzi aktorzy zostali nagrodzeni słodyczami.

Następnie policjanci omówili młodzieży czym jest zjawisko agresji w szkole, przemocy oraz ich rodzaje, zjawisko buillyngu a także formy i narzędzia cyberprzemocy. Funkcjonariusze rozmawiali z uczniami o konsekwencjach prawnych różnych nagannych zachowań związanych z tematyką przemocy. Na zakończenie tej części spotkania policjanci omówili jak należy postępować w chwili zostania ofiarą przemocy oraz wskazali placówki oraz instytucje pomocowe do których można zgłosić się po pomoc.

Następnie wśród uczniów szkoły rozstrzygnięto konkurs plastyczny „STOP PRZEMOCY” . Laureatami konkursu zostali: Klaudia Bloch kl. III, Nikola Solmińska kl. IV oraz Paulina Radecka kl. VI.

Dla laureatów konkursu oraz pozostały uczestników policjanci przygotowali upominki w postaci elementów odblaskowych oraz worków ufundowanych przez Urząd Gminy w Wąsewie oraz Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej. Na zakończenie spotkania dzielnicowy omówił z uczniami zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym z uwzględnieniem obowiązku używania elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym po zmroku. Ponadto policjant przypomniał kiedy należy korzystać z numerów alarmowych 997 i 112.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony