Nie pozwól się ściągnąć na ciemną stronę sieci w .... Dudach - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nie pozwól się ściągnąć na ciemną stronę sieci w .... Dudach

29 września ostrowscy funkcjonariusze odwiedzili dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kalinowie. „Nie pozwól się ściągnąć na ciemną stronę sieci”. Spotkanie odbyło się w ramach kampanii Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” ponadto nawiązywało do Międzynarodowego Dnia Bez Przemocy obchodzonego 2 października 2017 roku.

Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, że Internet, poza wieloma pozytywnymi aspektami niesie ze sobą liczne zagrożenia. Jednymi z nich jest cyberprzemoc. Policjanci rozmawiali z uczniami o najczęściej występujących formach przemocy z wykorzystaniem telefonu komórkowego i internetu tj szantażu, straszeniu i nękaniu, publikowaniu ośmieszających filmików i zdjęć, pisaniu obraźliwych komentarzy i wyzwisk oraz podszywaniu się za kogoś innego. Funkcjonariusze omówili sposób zabezpieczania dostępu do kont na portalach społecznościach oraz poczty w celu ochrony danych osobowych.

W dalszej części spotkania funkcjoanriusze omówili konsekwencje prawne stosowania cyberprzemocy przez osoby małoletnie.

W drugiej części spotkania Pan Józef Marek Jastrzębski ze Starostwa Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej przeprowadził konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Zwycięzcy otrzymali ksiązki o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

W trzeciej części spotkania wyłoniono 4 laureatów konkursu plastycznego pn. „Nie pozwól się ściągnąć na ciemną stronę sieci”. Laureatami konkursu zostali Oliwia Uchal, Aleksandra Duda, Aleksandra Bodzon oraz Julita Kalata. Nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej, Urząd Gminy w Ostrowi Mazowieckiej oraz pamiątkowe dyplomy wręczyli przedstawiciele Policji oraz Starostwa.

Celem spotkania z uczniami był wzrostu świadomości uczniów na temat niebezpieczeństw, na jakie narażone są w wirtualnym świecie oraz propagowanie życia wolnego od uzależnień.

st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony