Nosząc odblaski będziesz widoczny na drodze i bezpieczny po zmroku - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Nosząc odblaski będziesz widoczny na drodze i bezpieczny po zmroku

Jesień z pochmurnymi, mglistymi i krótszymi dniami jest trudną porą roku dla pieszych. W tym czasie dochodzi do największej liczby wypadków drogowych z udziałem pieszych. Większości tych zdarzeń możnaby było uniknąc gdyby piesi używali elementów odblaskowych.

W związku z  tym w trosce o bezpieczeństwo pieszych Komendant Powiatowy Policji Pan podinsp. Mirosław Olszewski, Starosta Ostrowski Pan Zbigniew Kamiński, Kierownik Biura Zarządzania Kryzysowego Pan Marek Józef Jastrzębski zachęca mieszkańców naszego powiatu do noszenia elementów odblaskowych. Pamiętajmy, że mamy obowiązek używania odblasków po zmierzchu na drodze poza obszarem zabudowanym. Nawet mały element odblaskowy sprawi, że będziemy widoczni dla kierowcy auta nawet z odległości 150 metrów.

Od dziś rozpoczynamy wspólną kację - Nosząc odblaski będziesz widoczny na drodze i bezpieczny po zmroku. Codziennie odwiedzimy każdą z gmin powiatu ostrowskiego, gdzie będziemy rozdawać odblaski.

9 października godz. 12:00 - Boguty Pianki rejon szkoły

10 października godz. 11:00 - Nur rejon szkoły

11 października godz. 11:00 - Szulborze Wielkie rejon szkoły

12 października godz. 11:00 - Brok rejon szkoły

13 października godz. 11:00 - Małkinia Górna rejon szkoły

Zapraszamy.

Akcję organizujemy w ramach "Widoczny na drodze - bezpieczny po zmroku" oraz programu Razem Bezpieczniej Powiat Ostrowski.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

 

Powrót na górę strony