Nietrzeźwy kierujący i przyczepka bez oświetlenia - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierujący i przyczepka bez oświetlenia

Wczoraj ostrowscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego oraz kierowcę który jadąc wieczorem osobówką ciągnął przyczepkę bez oświetlenia.

Przed godz. 18:00 w Kańkowie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej Audi. 56-latek z gminy Malkinia Górna został poddany badaniu na stan trzeźwości. Urządzenie wykazało ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali 56-latkowi prawo jazdy.

Również wczoraj po godz. 20:00 na trasie K-8 w Dybkach policjanci zatrzymali kierującego VW Passatem z przyczepką. Powodem kontroli było zgłoszenie faktu, że ciągnięta przez auto przyczepka nie posiadała obowiązkowego oświetlenia. Funkcjonariusze potwierdzili ten stan, wystawiając 24-latkowi z województwa śląskiego mandat karny za niekorzystanie podczas jazdy ze świateł od zmierzchu do świtu.

Apelujemy do kierujących o więcej zdrowego rozsądku i nie wsiadanie za kierownicę auta po wypiciu alkoholu. Przypominamy, że za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Przypominamy kierującym o obowiązku używania świateł od zmierzchu do świtu dotyczy to również przyczepek. Brak takiego oświetlenia w porze nocnej stwarza poważne zagrożenie dla innych użytkowników drogi.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony