Ćwiczenia dowódczo-sztabowe w Małkini Górnej - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ćwiczenia dowódczo-sztabowe w Małkini Górnej

6 października na terenie zakładu pracy "BD-art" odbyły się ćwiczenia dowódczo- sztabowe z udziałem ostrowskich i małkińskich policjantów, przedstawicieli Starostwa Powiatowego, Urzędu Gminy w Małkini Górnej i Straży Pożarnej.

Ćwiczenia odbyły się w warunkach zbliżonych do rzeczywistych. Ich celem było praktyczne przygotowanie ostrowskich funkcjonariuszy do optymalnego reagowania w zdarzeniach kryzysowych. Ponadto przeprowadzone ćwiczenia miały za zadanie doskonalenie organizacji i prowadzenia działań policyjnych przy współudziale podmiotów pozapolicyjnych do działania w zdarzeniach kryzysowych.

Po godz. 12:00 grupa niezidentyfikowanych osób próbowała zlokalizować zakład "PH Niziński" by podpalić magazyny paliw. W związku ze słabym rozpoznaniem terenu i zauważeniem tej grupy przez pracowników sąsiadujących zakładów podłożyli ogień w hali produkcyjnej zakładu "BD-art" Sp.z o.o w Małkini Górnej. W wyniku podpalenia poszkodowanych zostało 10 pracowników. Pożar szybko się rozprzestrzeniał ponadto występowało silne zadymienie co uniemożliwiło pracownikom zakładu skuteczne gaszenie.

Sprawcy próbowali uciec autem z miejsca. Dzięki szybkiej i sprawnej akcji ostrowskich i małkińskich policjantów z użyciem kolczatki sprawca został zatrzymany. Dyrektor zakładu BD-art zarządził ewakuację pracowników. Wówczas okazało się, że 10 pracowników nie opuściło hali. Wówczas do akcji wkroczyła Straż Pożarna.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

zdj. M. Waracka - Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej

 


 

Powrót na górę strony