Widoczny na drodze bezpieczny po zmroku w powiecie ostrowskim - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Widoczny na drodze bezpieczny po zmroku w powiecie ostrowskim

Od poniedziałku ostrowscy policjanci wspólnie z przedstawicielami Starostwa Powiatowego w trosce o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów wręczają kamizelki odblaskowe. Elementy odblaskowe ufundowało Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej.

Od 9 października ostrowscy policjanci wspólnie z przedstawicielami Starostwa Powiatowego odwiedzają mieszkańców poszczególnych gmin aby wręczyć kamizelki odblaskowe. Funkcjonariusze oraz przedstawiciele starostwa przekazują kamizelki zarówno pieszym jak i rowerzystom apelując aby używać ich w trosce o własne życie i zdrowie. Przypominamy, że piesi poruszający się poza obszarem zabudowanym po zmierzchu mają obowiązek używania elementów odblaskowych. Brak elementu odblaskowego może skończyć się przykrymi konsekwencjami finansowymi. Dodatkowo apelowano do rowerzystów aby oprócz obowiazkowego oświetlenia jednośladu używali kamizelek które wyraźniej "zaznaczą" ich obecność na jezdni. Dotychczas wręczyliśmy kamizelki mieszkańcom 4 gmin. W poniedziałek byliśmy w Bogutach Piankach, wtorek w Nurze, w środę w Szulborzu Wielkim a dziś w Broku. Jutro będziemy rozdawać kamizelki w Małkini Górnej zapraszamy.

Akcję rozdawania kamizelek odblaskowych prowadzimy w ramach Widoczny na drodze- bezpieczny po zmroku oraz programu  Razem Bezpieczniej - Powiat Ostrowski. Odblaski zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej. A akcji udział wzięli ze Starostwa Powiatowego Pan Marek Józef Jastrzębski, Pani Milena Waracka oraz Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Pani podinsp. Ewa Dmochowska, Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Pan asp.szt. Marek Brzostek oraz dzielnicowy gmin Nur, Boguty Pianki i Szulborze Wielkie mł.asp. Grzegorz Radomski.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony