Spotkania o bezpieczeństwie z przedszkolakami - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkania o bezpieczeństwie z przedszkolakami

Ostrowscy policjanci organizują spotkania z najmłodszymi mieszkańcami powiatu ostrowskiego podczas których rozmawiają m.in o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Spotkania odbyły się w ramach akcji Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny nad którą patronat objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Mariusz Błaszczak.

12 października w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Małkini Górnej odbyło się spotkanie przedszkolaków z dzielnicowym mł. asp. Sylwestrem Andryszczykiem. Podczas spotkania policjant omówił jak pieszy powinien bezpieczenie poruszać się po jezdni. Funkcjonariusz wyjaśnił dzieciom dlaczego noszenie kamizelek odblaskowych  przez pieszych jest tak ważne dla ich życia i zdrowia. Ponadto funkcjonariusz mówił dlaczego nie należy drażnić psów i w jaki sposób ochronić się podczas ataku czworonoga. Dodatkowo policjant rozmawiał z dziećmi na temat kontaktu z osobami których nieznają.

Kolejne spotkanie z dziećmi z przedszkola przeprowadził 18 października Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Pan asp. szt. Marek Brzostek. Spotkanie odbyło się w Przedszkolu Miejskim w Broku. Podczas spotkania z najmłodszymi mieszkańcami Broku Pan Naczelnik omówił zasady bezpiecznego zachowania się pieszego gdy porusza się jezdnią. Przypominał dzieciom aby słuchały rodziców i Pań nauczycielek gdy przebywają pod ich opieką. Ponadto opowiedział dzieciom na czym polega służba policjanta Wydziału Ruchu Drogowego. Na zakónczenie wszystkie dzieci otrzymały upominek odblaskowe zawieszki zakupione przez Burmistrza Gminy Brok Pana Marka Młyńskiego.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

zdjęcia:ZPPO Brok

Powrót na górę strony