Rozważnie kupujmy przez internet - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Rozważnie kupujmy przez internet

Pomimo naszych apeli niestety co jakiś czas do ostrowskiej komendy zgłaszają się osoby które padły ofiarą oszustwa internetowego. W związku z tym ponownie apelujemy o większą rozwagę podczas robienia zakupów przez internet.

W sobotę mieszkanka powiatu ostrowskiego zgłosiła oszustwo internetowe. 14 października poprzez stronę internetową kupiła pralkę wpłacając na podane konto banku prawie 600zł. Niestety pomimo wpłaty pieniędzy nie otrzymała pralki ani zwrotu gotówki. Ponadto kontakt ze sprzedajacym urwał się.

Niestety co jakiś czas do ostrowskiej komendy zgłaszają się osoby które padły ofiarą oszustwa internetowego. Skuszeni niższą ceną wpłacają całą kwotę na podane konto czekając na zamówiony towar. Niestety pomimo dokonania wpłaty nie otrzymują towaru. Apelujemy o rozważniejsze dokonywanie zakupów przez internet. Oferty z niższymi cenami towarów powinny wzbudzić nasze podejrzenie. Nie wpłacajmy od razu całej kwoty przed otrzymaniem zamówionego towaru, najbezpieczniej jest dokonywać płatności za tzw. pobraniem gdy produkt do nas dotrze.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony