Podsumowanie działań NURD - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie działań NURD

Wczoraj ostrowscy policjanci prowadzili działania Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego. Celem działań była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym pieszych i rowerzystów. W ramach działań policjanci wspólnie z przedstawicielami Starostwa Powiatowego i Straży Pożarnej rozdawali pieszym i rowerzystom kamizelki odblaskowe a najmłodszym worki.

Podczas prowadzonych w dniu 24 października działań o nazwie NURD ostrowscy policjanci zwracali uwagę na przestrzeganie przez pieszych i rowerzystów zasad ruchu drogowego. Policjanci odnotowali 11 przypadków w których piesi przechodzili przez jezdnię w miejscu niedozwolonym oraz jeden dotyczący niestosowania się do sygnalizacji świetlnej.

Ponadto w ramach działań wczoraj na placu u zbiegu ul. 3 -go Maja i Duboisa Policjanci wspólnie z Przedstawicielami Starostwa Powiatowego i Straży Pożarnej wręczali pieszym i rowerzystom kamizelki odblaskowe a najmłodszym worki. Apelowali aby w trosce o własne życie i zdrowie używali kamizelek odblaskowych gdy pieszo poruszają się po jezdni po zmroku na terenie niezabudowanym. Zachęcali również rowerzystów aby oprócz obowiązkowego oświetlenia używali kamizelek podczas jazdy. Kamizelki odblaskowe i worki zostały zakupione przez Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej.

Przypominamy, że absolutnie zakazane jest przejeżdżanie rowerem przez przejście dla pieszych. Rowerzysta powinien zatrzymać się przed przejściem i przeprowadzić jednoślad. W przypadku gdy nagle wyjedzie rowerem na przejście kierujący nie będzie miał szans na zahamowanie i dojdzie  do potrącenia, którego konsekwencje zdrowotne i prawne poniesie rowerzysta. W przypadku pieszych przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dozwolone jest w sytuacji gdy odległość od przejścia przekracza 100m. Jeżeli jednak skrzyżowanie znajduje się w odległości mniejszej niż 100m od wyznaczonego przejścia, przechodzenie jest dozwolone również na tym skrzyżowaniu.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony