Efekty działań GIMBUS - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Efekty działań GIMBUS

Od października ostrowscy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego prowadza działania Gimbus. Działania prowadzone są w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży dojeżdżających zbiorowymi środkami transportu. Wczoraj funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kierowcy który po użyciu alkoholu miał zawieźć dzieci do szkoły w Nurze. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Wczoraj rano na ul. Trębickiego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej busa. 58-latek z powiatu ostrołęckiego został poddany badaniu na stan trzeźwości. Urządzenie wykazało ponad 0,3 promila alkoholu. 58-latek w takim stanie miał zawieźć dzieci do szkoły w Zuzeli w gminie Nur. Policjanci zatrzymali 58-latkowi prawo jazdy. Niebawem 58-latek odpowie przed Sądem za kierowanie autem po użyciu alkoholu.

 

Apelujemy do rodziców/opiekunów dzieci które dojeżdżają transportem zbiorowym do szkół o zgłaszanie jeżeli pojawią się wątpliwości co do stanu trzeźwości kierowcy. Każde tego typu zgłoszenie zostanie sprawdzone przez policjantów i jeżeli zostanie potwierdzone wobec kierowcy wyciągnięte będą konsekwencje prawne.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony