6 nieudanych prób oszustwa na policjanta i członka rodziny - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

6 nieudanych prób oszustwa na policjanta i członka rodziny

Wczoraj zgłoszono aż 6 prób oszustw na policjanta i członka rodziny. Na szczęście ostrowscy seniorzy nie dali się "nabrać" co uchroniło ich przed utratą oszczędności życia.

Wczoraj aż 6 seniorów z Ostrowi Mazowieckiej próbowano oszukać metodą na policjanta i członka rodziny. Schemat rozmowy telefonicznej za każdym razem wyglądał tak samo. Na nr stacjonarne dzwoniły osoby podające się za wnuka, córkę i z płaczem opowiadały, że spowodowały wypadek drogowy i potrzebują pieniędzy aby nie trafić do więzienia.  Na szczęście seniorzy opowiedzieli o telefonie najbliższym również w trakcie rozmowy zorientowali się, że nie rozmawiają z najbliższymi co uchroniło ich przed utratą oszczędności życia.

 

Jeszcze raz przypominamy. Policjanci nigdy przez telefon nie informują, że potrzebne są pieniądze aby najbliższa osoba mogła uniknąc kary za popełnione przestępstwo. Funkcjonariusze nie proszą o przekazywanie informacji o stanie konta ani podawania jego nr, tymbardziej wypłacaniu i przekazywaniu pieniędzy. W każdym tego typu przypadku należy jak najszybciej zakończyć rozmowę, prawidłowo rozłączając się następnie zadzwonić do Dyżurnego ostrowskiej komendy pod nr 997 lub 29 746 92 00 i poinformować o zdarzeniu.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony