Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny w Wąsewie - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny w Wąsewie

30 października 2017 roku w Zespole Placówek Oświatowych w Wąsewie odbyło się spotkanie zorganizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie w ramach kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”.

Poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów to jeden z głównych priorytetów policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej. Funkcjonariusze przy każdej okazji promują noszenie elementów odblaskowych, co wpływa na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego.

W ramach wczorajszej kampanii Jesteś widoczny jesteś bezpieczny przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego odwiedzili uczniów Zespołu Placówek Oświatowych w Wąsewie. W  programie kampanii znalazły się konkurs wiedzy o ruchu drogowym w którym do wygrania był rower. Ponadto uczniowie mieli do pokonania tor przeszkód na rowerze oraz mieli okazję wybróbować symulator jazdy na motorowerze. Przedstawiciele ostrowskiej Straży Pożarnej prowadzili zajęcia z młodzieżą na temat ratownictwa medycznego. W kampanii udział wzięli również ostrowscy policjanci tj. Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego oraz dzielnicowi którzy prowadzili spotkania na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w kontakcie z obcą osobą oraz psem a także szkodliwości zażywania środków odurzających. Podczas spotkania policjanci wykorzystali film ,,…tak chcę być bezpieczny.” 

Wszyscy uczestnicy kampanii "Jesteś widoczny Jesteś bezpieczny"  z rąk organizatorów, policjantów i strażaków otrzymali zestawy zawierające elementy odblaskowe zakupione przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony