Przedłużona policyjna akcja "ZNICZ 2017" w powiecie ostrowskim - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przedłużona policyjna akcja "ZNICZ 2017" w powiecie ostrowskim

Od 27 października ostrowscy policjanci prowadzą akcję ZNICZ 2017 związaną z Dniem Wszystkich Świętych. Z uwagi na możliwość występowania zwiększonego ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych związanego z powrotem osób odwiedzających groby bliskich akcja została przedłużona do 5 listopada.

Od 27 października ostrowscy policjanci włączyli się w ogólnopolskie działania "ZNICZ 2017". W tym czasie na drogach dojazdowych do cmentarzy w powiecie ostrowskim oddelegowano do służby w sumie ponad 300 policjantów różnych wydziałów. Funkcjonariusze byli wspomagani przez Straż Miejską. Podczas służby policjanci dbali o drożność dróg prowadzących do cmentarzy zwracając uwagę na bezpieczeństwo osób odwiedzających groby bliskich.

Tegoroczna akcja "ZNICZ 2017" do 2 listopada przebiegała wyjątkowo bezpiecznie. Policjanci odnotowali 29 niegroźnych kolizji, osoby uczestniczące w zdarzeniach nie odniosły obrażeń. Ostrowscy funkcjonariusze nie odnotowali żadnego wypadku za to zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących autem i jednego nietrzeźwego rowerzystę.

Przed nami weekend i możliwe że na drogach zwiększy się ruch dlatego apelujemy do kierujących o ostrożność podczas jazdy. Zwiększmy odległość od aut jadących przed nami, zdejmijmy nogę z gazu aby bezpiecznie wrócić do domu. Pamiętajmy aby absolutnie nie wsiadać za kierownicę auta po wypiciu alkoholu, taka jazda może dla nas, pasażerów i innych użytkowników drogi może skończyć się tragicznie. Rowerzyści powinni pamiętać o włączeniu świateł podczas nocnej jazdy a piesi o obowiązkowej kamizelce odblaskowej gdy poruszają się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony