Samoobrona dla mieszkanek Małkini Górnej - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Samoobrona dla mieszkanek Małkini Górnej

Dzielnicowy z Małkini Górnej mł.asp. Sylwester Andryszczyk po przeprowadzeniu konsultacji z mieszkankami zorganizował zajęcia z samoobrony. Zajęcia odbyły się w ramach projektu "Akademia dzielnicowego - razem dla lokalnego bezpieczeństwa".

Dzielnicowy pełni rolę policjanta pierwszego kontaktu do którego każdy mieszkaniec może zgłosić się z problemem. Policjant rozmawia z mieszkańcami jego regionu na temat zagrożeń występujących w ich najbliższym otoczeniu. W ten sposób mł.asp. Sylwester Andryszczyk wspólnie z Urzędem Gminy w Małkini Górnej oraz SP nr 2 w Małkini Górnej zorganizował dla Pań zajęcia z samoobrony. Dzielnicowy przeprowadził konsultacje społeczne z mieszkankami które stwierdziły, że w trosce o własne bezpieczeństwo chciałyby nauczyć się technik samoobrony.

Pierwsze zajęcia odbyły się w minioną sobotę  na sali gimnastycznej SP nr 2 w Małkini Górnej. Mł.asp. Sylwester Andryszczyk na zajęcia zaprosił instruktora sztuk walki Pana Piotra Przywoźnego. Podczas zajęć Panie miały okazję poznać techniki obrony przed kopnięciem, duszeniem i uderzeniem. Ponadto zaprezentowano techniki obrony przed atakiem z użyciem niebezpiecznego narzędzia, techniki uwalniania się z uchwytu, przyjęcia postawy obronnej w przypadku agresji zewnętrznej.

Z uwagi na duże zainteresowanie zajęcia będą kontynuowane.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

 

Powrót na górę strony