Spotkanie dzielnicowej z dziećmi w Prostyni - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie dzielnicowej z dziećmi w Prostyni

2 listopada dzieci ze szkoły w Prostyni odwiedziła dzielnicowa sierż. Monika Kaczyńska z przedstawicielkami Urzędu Gminy w Małkini Górnej. Celem spotkania była rozmowa na temat przejawów agresji wśród dzieci. Spotkanie odbyło się w ramach „Akademii dzielnicowego- razem dla lokalnego bezpieczeństwa”.

Podczas spotkania z dziećmi policjantka rozmawiała o formach przemocy występujących wśród uczniów. Ponadto przypomniano dzieciom o bezpiecznym zachowaniu na jezdni m.in podczas przechodzenia przez jezdnię. Rozmawiano z uczniami o obronie przed atakiem agresywnego psa. Zwracano dzieciom również uwagę na ostrożność podczas kontaktu z nieznaną im osobą.

Podczas spotkania wręczono dzieciom elementy odblaskowe w postaci opasek, rekawów na rower, zawieszek oraz kamizelek ufundowanych przez Urząd Gminy w Małkini Górnej. Dodatkowo dzieci otrzymały plany lekcji.

Spotkanie dzielnicowej z dziećmi miało na celu przybliżenie najmłodszym zawodu policjanta oraz funkcji jaką pełnią w ich miejscu zamieszkania w ramach akcji „Akademia dzielnicowego- razem dla lokalnego bezpieczeństwa.

 

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony