Ostrowianin został pogryziony przez niezaszczepionego psa - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostrowianin został pogryziony przez niezaszczepionego psa

Wczoraj Dyżurny ostrowskiej Komendy otrzymał informację o mężczyźnie pogryzionym przez psa. Policjanci ustalili właścicielkę psa który jak się okazało nie miał aktualnych szczepień. Właścicielka czworonoga odpowie za brak szczepień oraz niewłaściwą opiekę.

Wczoraj po południu Dyżurny ostrowskiej Komendy otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie pogryzionym przez psa. Na miejsce pojechali policjanci którzy ustalili, że 33-letni ostrowianin podczas spaceru z psem ul. Młyńską został pogryziony przez przez psa który zerwał się z łańcucha, wybiegł z posesji przez otwartą bramę i zaatakował jego czworonoga. W trakcie gdy mężczyzna próbował rozdzielić psy został dwukrotnie ugryziony. Policjanci ustalili właścicielkę psa tj. 57-letnią ostrowiankę. Kobieta oświadczyła funkcjonariuszom, że pies nie posiada aktualnych szczepień przeciwko wściekliźnie. Właścicielka psa odpowie za brak aktualnych szczepień oraz nie zachowanie środków ostrożności przy trzymaniu psa.

Przypominamy właścicielom psów o obowiązkowych szczepieniach czworonogów. Ponadto apelujemy do właścicieli psów o odpowiednią opiekę nad czworonogami. Niewłaściwa opieka na psem może skończyć się dla właściciela mandatem lub skierowaniem wniosku do Sądu o ukaranie.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony