Podsumowanie działań "Listopadowy Weekend" w powiecie ostrowskim - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie działań "Listopadowy Weekend" w powiecie ostrowskim

Od 10 do 12 listopada ostrowscy policjanci prowadzili działania o nazwie "Listopadowy Weekend". W działaniach udział wzięło w sumie 89 policjantów z ostrowskiej komendy. Podczas działań ostrowscy policjanci odnotowali 9 kolizji, 2 wypadki drogowe w których dwie osoby zostały ranne. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali nietrzeźwego kierującego oraz kierującego po użyciu alkoholu.

W piątek po godz. 14:00 w Ostrowi Mazowieckiej na ul. 3-go Maja policjanci zatrzymali do kontroli drogowej seata cordobę. 38-letni mieszkaniec gminy Wąsewo został przebadany na stan trzeźwości. Mężczyzna miał ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie. W związku z tym policjanci zatrzymali 38-latkowi prawo jazdy.


 

W sobotę po godz. 14:00 w Puzdrowiznie doszło do wypadku drogowego z  udziałem Vw Golfa. Policjanci będący na miejscu wstępnie ustalili, że 17-latek z gminy Brok nie mając uprawnień do kierowania autem z nieustalonych przyczyn zjechał na lewy pas ruchu uderzając w ogrodzenie. W wyniku uderzenia do ostrowskiego szpitala przewieziono podróżującego z nim 17-latka również z gminy Brok. Kierowca VW Golfa był trzeźwy, dodatkowo pobrano od niego krew na zawartość środków odurzających. Dalsze czynności wyjaśnią wszystkie okoliczności wypadku.

 

Apelujemy do kierujących o rozsądek i nie wsiadanie za kierownicę auta po wypiciu alkoholu. Przypominamy, ża za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

 

Powrót na górę strony